Ο Διευθυντής Σπουδών & το εκπαιδευτικό προσωπικό

Dr. Βεράκης Θωμάς.

• Ο διευθυντής σπουδών του  Σyλλaβus είναι διδάκτωρ του Πανεπιστημίου του Μάντσεστερ (Αγγλία), Υφηγητής του Βασιλικού Κολλεγίου των Εκπαιδευτικών (College of Teachers), και διπλ/χος καθηγητής στη διδασκαλία Αγγλικών ως ξένης γλώσσας από το Πανεπιστήμιο του Cambridge (CELTA). Διαθέτει πολυετή ακαδημαϊκή εμπειρία και σπουδές στην Αγγλία σε επίπεδο μάστερ και διδακτορικού (απόφοιτος των Πανεπιστήμιων Manchester, Leicester). Έχει εργαστεί στις ΗΠΑ ως υφηγητής στο Πανεπιστήμιο της Pennsylvania στη Φιλαδέλφεια και στην Ιταλία στο Πανεπιστήμιο της Νεάπολης Federico II. Είναι επίσης διπλωματούχος των Πανεπιστημίων της Perugia και της Siena (CELI 5 και DITALS I αντίστοιχα) στη διδασκαλία των Ιταλικών ως ξένης γλώσσας.
  • Το διδακτικό προσωπικό του  Σyλλaβus διαθέτει καταξιωμένες σπουδές, καθώς και την ανάλογη ακαδημαϊκή και διδακτική εμπειρία και γνώση.