Τα Μαθήματα Ελληνικών

Τα μαθήματα διεξάγονται όλο το χρόνο και αφορούν σπουδαστές όλων των επιπέδων. Προσφέρουμε τρεις κύριες κατηγορίες μαθημάτων, εκ των οποίων τα δύο γίνονται στη Σχολή μας και το τρίτο μέσω διαδικτύου (on-line).  Τα εντατικά μαθήματα και τα μαθήματα κανονικής έντασης και συχνότητας, τα οποία παραδίδονται με τη φυσική παρουσία των σπουδαστών έχουν διαφορετική δυναμική, αλλά την ίδια εκπαιδευτική προσέγγιση. Τα εντατικά μαθήματα προορίζονται για απαιτητικούς μαθητές που επιθυμούν ένα πλήρες και εντατικό πρόγραμμα 4 ωρών την ημέρα, ενώ το κανονικό πρόγραμμα απευθύνεται σε άτομα που επιλέγουν έναν πιο χαλαρό ρυθμό μαθημάτων (2 ώρες τη μέρα). Επίσης, προσφέρουμε ξεχωριστά προγράμματα φοίτησης για άτομα ή μικρά γκρούπ που μπορεί να έχουν διαφορετική διάρκεια ή ένταση ανάλογα με τις απαιτήσεις και τις ανάγκες των μαθητών μας. Τα μαθήματα μέσω διαδικτύου (on-line)  απευθύνονται σε μαθητές μας που έχουν παρακολουθήσει μαθήματα στο χώρο μας και επιθυμούν να διευρύνουν τις γνώσεις τους στα Ελληνικά στον τόπο διαμονής τους ή σε οποιονδήποτε νέο-ενδιαφερόμενο που λόγω έλλειψης χρόνου ή άλλων υποχρεώσεων δεν μπορεί να επισκεφτεί τη Χίο.

Για περαιτέρω πληροφορίες επικοινωνήστε μαζί μας.